Yurii Yevenok

Yrii Yevenok юридичні послуги для фізичних та юридичних осіб

З 25.02.2017 р. дозволено без ліцензії НБУ отримувати іноземний дохід на закордонні рахунки

25
02-2017

З 25.02.2017 року відповідно до постанови Правління НБУ від 23.02.2017 року №14 «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» фізичні особи можуть розміщувати на закордонних рахунках іноземну валюту з джерелом походження за межами України без індивідуальних ліцензій НБУ. Це означає, що без ліцензій НБУ українці можуть отримувати на закордонні рахунки іноземну заробітну плату, стипендію, дивіденди та без індивідуальних ліцензій НБУ здійснювати інвестиції за кордоном за рахунок коштів, що законно знаходяться за межами України.

 

Проте фізичні особи, як і раніше, повинні мати індивідуальні ліцензії НБУ для здійснення переказу коштів з України з метою їх інвестування або розміщення на закордонних рахунках. Це є вимогою Декрету Кабінету Міністрів України від 19 лютого 1993 року № 15-93 «Про систему валютного регулювання і валютного контролю».

 

Водночас варто не забувати, що можливість проведення операцій з розміщення коштів на закордонних рахунках та здійснення інвестицій за межі України без індивідуальних ліцензій НБУ не звільняє фізичних осіб від зобов’язання декларувати доходи та сплачувати податки з них в Україні у відповідності до національного законодавства.


Leave a Reply